Home4All

Home4All (http://gromader.civ.pl/home4all/index.php)
-   Español (http://gromader.civ.pl/home4all/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Nauka języka (http://gromader.civ.pl/home4all/showthread.php?t=4059)

latouche 15-08-2011 11:49

Odp: Nauka języka
 
Cytat:

Napisał MamiChula:) (Post 280372)
U mnie w miescie jak zaspiewasz ze idziesz do Savoya czy Vanilla, to kazdy zrozumie ze idziesz na dyskoteke. A jak do Amsterdamu, to na piwo.

no tak, wiec jakbyś się zebrała i napisała piosenkę na ten temat, to grono naprawdę świadomych odbiorców tekstu ograniczałoby się do mieszkańców Bydgoszczy czy gdzie tam mieszkasz :D :P Natomiast jak ja bym zaśpiewała, że właśnie jadę do Bączej Koniny, to całkiem by wszystkim szczęki opadły, bo mało kto wie, że jest taka wioska pod Nowym Sączem przy wyjeździe na Krynicę.
I w sumie nie za bardzo rozumiem dokąd nas ten wątek prowadzi - do wniosku, że nikt nie zna nazw wszystkich miejscowości, lokali z piwem i dyskotek na świecie? i że czasem ktoś jest bardziej domyślny, a ktoś mniej?

elskan 15-08-2011 12:21

Odp: Nauka języka
 
Cytat:

Napisał latouche (Post 280380)
że właśnie jadę do Bączej Koniny

nieustannie mnie zachwycaja nazwy polskich miejscowosci :D

beek 15-08-2011 18:32

Odp: Nauka języka
 
1. podpisze sie tylko pod reszta ze kazda imitacja chan chan powinna byc prawnie karana

2. z polskich miejscowosci rzadzi polski trojkat bermudzki: Nielisz-Cycow-Haliny :)

elskan 15-08-2011 19:03

Odp: Nauka języka
 
Cytat:

Napisał beek (Post 280447)
2. z polskich miejscowosci rzadzi polski trojkat bermudzki: Nielisz-Cycow-Haliny

padlam!!!! nie slyszalam o tym!

michawindy 28-04-2015 19:57

Odp: Nauka języka
 
Bardzo podoba mi sie brzmienie hiszpanskiego, taki melodyjny jest ten jezyk. Na kursie mam kilka osob, ktore mowia po hiszpansku I bardzo mi sie podoba.
Hiszpanski jest trudny do nauki, ma cos wspolnego z angielskim czy jednak nie?

Magi 28-04-2015 20:15

Odp: Nauka języka
 
Hiszpański jest IMHO najłatwiejszym językiem do nauki, zaraz po włoskim :)

Z angielskim ma mało wspólnego, zasady podstawowej gramatyki czasownika są podobne, ale im dalej, tym bardziej się różnią.

michawindy 28-04-2015 21:17

Odp: Nauka języka
 
Powaznie jest najlatwiejszy :) normalnie sie zakochalam w tym jezyku, jak juz opanuje niemiecki to moze wezme sie za hiszpanski tak dla przyjemnosci :)

Jelonek 28-04-2015 21:44

Odp: Nauka języka
 
Podstawy hiszpańskiego sa banalne :) a z angielskim ma tyle wspólnego, ze tez pochodzi od łaciny tylko bardziej ;)

agneseva 29-09-2015 11:44

Odp: Nauka języka
 
Odkopuje watek: nadal polecacie livemocha.com? :) czy jest jakas inna dobra stronka? Cos musze ze soba zrobic wiec moze nauka jezyka bedzie dobrym wyborem :)

Magbetka 29-09-2015 22:09

Odp: Nauka języka
 
Aga, ja kiedys z livemochy korzystalam do nauki niderlandzkiego i faktycznie, podstaw mozna bylo sie nauczyc, nie pamietam jak z gramatyka, ale na pewno jakichs slowek :) Marco tylko kazal mi uwazac, bo niektore slowa byly wymawiane po flamandzku, a nie niderlandzku z Holandii ;)

grassolusi 23-09-2018 13:54

Odp: Nauka języka
 
Cytat:

Napisał agneseva (Post 432391)
Odkopuje watek: nadal polecacie livemocha.com? :) czy jest jakas inna dobra stronka? Cos musze ze soba zrobic wiec moze nauka jezyka bedzie dobrym wyborem :)

Aga, odkopuje watek. Uczylas sie hiszpanskiego od tego czasu?

Ja w wakacje bylam na krotki bo 5 tygodniowym intensywnym kursie dla poczatkujacych. Teraz codziennie ucze sie sama z duolingo. Czekam na rozpoczecie kolejnego poziomu, ale ze nie pasuja mi daty to zaczynam dopiero w listopadzie.

Ktos sie jeszcze uczy hiszpanskiego?

agneseva 23-09-2018 22:52

Odp: Nauka języka
 
Cytat:

Napisał grassolusi (Post 448971)
Aga, odkopuje watek. Uczylas sie hiszpanskiego od tego czasu?

Niestety nie �� ciągle jest to w sferze planów ale brakuje mi czasu. Obiecuje sobie wciąż jakoś go wygospodarować (byl plan że na macierzynskim coś ruszę ale Julka niestety nadal słabo śpi i budzi iles razy w nocy).


Czas w strefie GMT +3. Jest 10:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.