Home4All

Home4All (http://gromader.civ.pl/home4all/index.php)
-   English (http://gromader.civ.pl/home4all/forumdisplay.php?f=32)
-   -   szybkie tlumaczonko :) (http://gromader.civ.pl/home4all/showthread.php?t=3079)

Hainaut 09-03-2015 17:32

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Nie, no agenda to program. Ale jest jakas specjalna nazwa (na pewno wiecej niz jedno slowo) na taki roboczy wewnetrzny dokument.

Jelonek 09-03-2015 19:13

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Schedule of events? Timetable?

Magi 09-03-2015 19:20

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Flow chart? Schedule? Flow diagram?

Trudne pytanie, bo różnych nazw na programy jest sporo, a trzeba się wstrzelić w tę konkretną, której potrzebujesz ;)

Judyta 09-03-2015 19:36

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Cytat:

Napisał Hainaut (Post 421977)
Jak sie nazywa po angielsku taki wewnetrzny dokument: program (ale dla organizatorow), gdzie sa zapisane tez takie, informacje w stylu:
- rejestracja uczestnikow (XX i YY siedza przy stoliku od... do... wreczajac kazdemu z uczestnikow identyfikator)
- Organizacja pracy (wyklad XY, po wykladzie OB podchodzi i daje prezent taki i siaki).

U nas na takie coś mówi się programme ;) A roboczo schedule. Moze chodzi Ci bardziej o to, że to jest draft? (draft programme/draft schedule)

Hainaut 09-03-2015 20:50

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Nic z tych rzeczy, zapytam dziis kolezanke z poprzedniej pracy, bo stamtad to pamietam.

Jelonek 09-03-2015 22:38

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Itinerary?

Azaharito 09-03-2015 23:05

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Concept note?

mixinn 10-03-2015 01:30

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Minutes?

Hainaut 10-03-2015 10:55

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Dobra, juz wiem, na to sie u mnie mowilo facilitation plan.
Concept note - to jest raczej zarys imprezy, dokument ogolny o czym ma byc, kto zaproszony, cel itp.
Minutes - to po prostu notatki ze spotkania, protokol, podsumowanie.
No ale juz wiem, juz mnie to nie meczy. ;)

Judyta 10-03-2015 13:20

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Cytat:

Napisał Hainaut (Post 422016)
Dobra, juz wiem, na to sie u mnie mowilo facilitation plan

W życiu czegoś takiego nie widziałam ;) To chyba będzie jakiś amerykański termin?

Moneo 22-04-2015 05:33

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Dziewczyny, mam nie tyle prosbe o szybkie tlumaczonko, co pytanie orientacyjne do naszych forumowych tlumaczek: czy moglybyscie mi powiedziec, ile czasu zajeloby tlumaczenie zalinkowanego dokumentu (to jest bodajze 12 zakladek w Excel'u): https://www.dropbox.com/s/dwsntgr1hk...tion.xlsx?dl=0? I ile mogloby to kosztowac, tak pi razy drzwi? Bylabym bardzo wdzieczna za jakas podpowiedz.

latouche 22-04-2015 11:16

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Na oko to nie będzie mniej niż 20 stron rozliczeniowych, może więcej (strona rozliczeniowa to na ogół 1800 znaków ze spacjami). Nie mniej na pewno niż dwa dni roboty, a co do ceny, to w Polsce na ogół teraz płacą koło 30-35 PLN za stronę, ale jeżeli to bezpośrednio od klienta a nie od biura to możesz powiedzieć trochę więcej.
I jeżeli faktycznie byś brała na dwa dni, to wtedy też możesz powiedzieć więcej, bo idzie za ekspres. Ode mnie ostatnio chcieli 30 stron esp>pl i płacili 50 pln za stronę, ale też były dwie doby na robotę, i nie wzięłam, bo bym rady nie dała, za dużo mam teraz na głowie.

Moneo 22-04-2015 14:58

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Serdecznie dziekuje, Latouche!

kiwigirl 23-09-2015 10:44

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
dziewczyny pomóżcie- tłumacze menu i mam coś takiego:

Softness of pumpkin, truffle oil


jest to pierwsza pozycja w menu obiadowym (potem mięso i deser) wiec zgaduję ze chodzi o zupe dyniową ale nigdy sie z takim "zapisem" nie spotkałam. myslicie ze chodzi o krem z dyni czy o cos innego ?

latouche 23-09-2015 10:49

Odp: szybkie tlumaczonko :)
 
Cytat:

Napisał kiwigirl (Post 432179)
dziewczyny pomóżcie- tłumacze menu i mam coś takiego:

Softness of pumpkin, truffle oil


jest to pierwsza pozycja w menu obiadowym (potem mięso i deser) wiec zgaduję ze chodzi o zupe dyniową ale nigdy sie z takim "zapisem" nie spotkałam. myslicie ze chodzi o krem z dyni czy o cos innego ?

Może puree ? Albo po prostu miąższ z dyni podany z ta oliwą truflowa?


Czas w strefie GMT +3. Jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.