Home4All

Home4All (http://gromader.civ.pl/home4all/index.php)
-   Nederlands (http://gromader.civ.pl/home4all/forumdisplay.php?f=36)
-   -   voor leren (http://gromader.civ.pl/home4all/showthread.php?t=4185)

Rosheena 25-01-2011 16:58

voor leren
 
Hmm... uczę się :)

Ik heb goede woordenboek voor leren Flemish taal. (poprawki mile widziane hihi)

może macie coś godne polecenia, coś sprawdzonego?

beek 27-01-2011 15:49

Odp: voor leren
 
Cytat:

Napisał Rosheena (Post 245563)
Ik heb goede woordenboek voor leren Flemish taal. (poprawki mile widziane hihi)

Ik heb een goed wordenboek Nederlands.

Als jij toch op zoek naar een goed wordenboek bent, dan zou ik jouw Van Dale aanraden.

Weet jij al waar jij de taalcursus wil volgen?

:)

elskan 27-01-2011 15:54

Odp: voor leren
 
a co znaczy to jij ? fajnie wyglada :)

Magi 27-01-2011 15:54

Odp: voor leren
 
jij jij jij :D

emka 27-01-2011 16:06

Odp: voor leren
 
ty :)

beek 27-01-2011 16:21

Odp: voor leren
 
ale to tylko ladnie oficjanie bo i tak wszyscy mowia per "gij" lub "ge" (czyt hej, he) :D
na prozno tych form szukac w sasiedniej Holandii rzecz jasna :D

Magbetka 27-01-2011 17:31

Odp: voor leren
 
w Holandii wszyscy ladnie mowia jij i je :P

beek 27-01-2011 18:03

Odp: voor leren
 
Cytat:

Napisał Magbetka (Post 246028)
w Holandii wszyscy ladnie mowia jij i je :P

tu bogactwo jezykowe przerasta wyobrazenie :D w stronach mojego meza mowia tak ladnie ze sam diabel ich nie rozumie :) (inni Flamandowie ich nie rozumieja, Holendrzy tymbardziej :D ja sie przyzwyczailam i czaje o co come on, ale jak ktos kontaktu nigdy nie mial to bez kitu wtf)

Magbetka 27-01-2011 21:46

Odp: voor leren
 
Kiedys ogladalismy z Marco film wlasnie flamandzki jakis (cos z rowerem w tytule, nie pamietam) i ja-wiadomo, napisy niezbedne, ale Marco tez nie mogl sobbie poradzic i korzystal z napisow :D
chociaz w nl tez dialektow jak psow, ogladamy czasem rozne programy glupie w tv, bo z nich moge duzo zrozumiec-no i rozumiem, ale nie wszystkich :D Marco mi mowi swoim nijmegenowskim akcentem dokladnie to samo i lapie, ale z tgo co w tv nic...

grassolusi 27-01-2011 22:01

Odp: voor leren
 
ja pewnie jak zacznę wreszcie mówić, co mi nie przychodzi łatwo, to będę zalatywać wiochą fryzyjską. Mnie się o wiele lepiej słucha ludzi z Brabancji czy Limburgii i o wiele więcej rozumiem. A tu się mówi tak strasznie twardo, a ludzie mają strasznie zaciśnięte szczęki przy tym.

Rosheena 27-01-2011 22:40

Odp: voor leren
 
myślałam o kupnie kursów z PONS'a, obszukałam księgarnie, empik. kurcze - jest ubóstwo jeśli chodzi o tą kwestie. muszę wykombinować coś innego.

Cytat:

Napisał beek (Post 245999)
Als jij toch op zoek naar een goed wordenboek bent, dan zou ik jouw Van Dale aanraden.

dankzij voor u.

Cytat:

Napisał beek (Post 246032)
tu bogactwo jezykowe przerasta wyobrazenie w stronach mojego meza mowia tak ladnie ze sam diabel ich nie rozumie (inni Flamandowie ich nie rozumieja, Holendrzy tymbardziej ja sie przyzwyczailam i czaje o co come on, ale jak ktos kontaktu nigdy nie mial to bez kitu wtf) __________________

błagam nie strasz mnie bo się zlekne i zamiast nauczyć się to zaczne się jąkać :/(

grassolusi 27-01-2011 22:51

Odp: voor leren
 
a Niderlandzki - kurs podstawowy z Edgard? Książeczka z płytką.

beek 27-01-2011 23:03

Odp: voor leren
 
Cytat:

Napisał Rosheena (Post 246098)
myślałam o kupnie kursów z PONS'a, obszukałam księgarnie, empik. kurcze - jest ubóstwo jeśli chodzi o tą kwestie. muszę wykombinować coś innego.

niewiele jest z tego co wiem, i niestety czesto bardzo "holenderskie" :) (mam taki piekny slownik, oke, poprawny, ale zawiera bardzo duzo slow uzywanych tylko w Holandii). Jak juz to predzej polecam dostepne na miejscu materialy.

Magbetka 28-01-2011 00:32

Odp: voor leren
 
Grassolusi, podobno w Brabancji mowia najczystszym i najbardziej poprawnym niderlandzkim. tutaj mowia niedbale, zamiast 'w' mowia 'f' itp.

a livemocha.com? ja tam robilam kiedys lekcje z niderlandzkiego, marco twierdzil, ze wiekszosc tamtejszych glosow brzmi bardziej po flamandzku niz niderlandzku.

beek 28-01-2011 00:59

Odp: voor leren
 
Cytat:

Napisał Magbetka (Post 246118)
w Brabancji

Flamandzkiej czy Walonskiej? :D


Czas w strefie GMT +3. Jest 14:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.