Home4All

Home4All (http://gromader.civ.pl/home4all/index.php)
-   Français (http://gromader.civ.pl/home4all/forumdisplay.php?f=33)
-   -   slownictwo zwiazane z kuchnia (http://gromader.civ.pl/home4all/showthread.php?t=3937)

amapola 25-09-2010 08:35

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
obgaduja mnie tu, a ja francuski wątek omijam! nieladnie :P Wszystkie maja racje :D chyba pisałam już o tej sytuacji w sklepie:
- macie drożdże? (yeast, wymawiane przeze mnie "jist")
- heeee?
- levadura?
- aaaa, masz na myśli "dżist" :D

Hainaut 12-09-2014 11:54

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Czy millet, to bedzie nasza kasza jaglana?

latouche 12-09-2014 12:36

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Kurczę, nie mam pojęcia. Millet może oznaczać różne rodzaje roślin i po łacinie to są Poaceae (trawy wiechlinowate). Proso, z którego robi się kaszę jaglaną, należy do tej rodziny roślin. Proso wg Wiki nazywa się Panic po francusku, nawiasem mówiąc boska nazwa :)
czyli dalej nie wiem, ale próbowałam sprawdzić :)
Jeżeli to jest nazwa produktu w sklepie, to patrzyłabym na ziarna: jaglana kasza dostępna w Polsce ma ziarna podobne do ziaren kuskusu w rozmiarze (może troszkę grubsze) i kolorze, tylko dłużej się gotuje (około 15-20 minut)

Hainaut 12-09-2014 12:46

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
No wlasnie ja nie znam polskiej jaglanki, tylko nasze millet i porownujac zdjecia znalezione w sieci - to wyglada niemal tak samo.... no ale ze mnie taka kucharka :P ze na 100% to pewna nie jestem. :(

Jelonek 12-09-2014 12:51

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Po angielsku tak :) wiec albo sie Angliki z Francuzami zmówily, zeby nas zmylac, albo od siebie zgapili ;)

latouche 12-09-2014 12:57

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Hainaut, u mnie w domu się nie jadało jaglanej, i też dopiero parę lat temu zaczęłam jej używać :) poza tym to jest chyba trochę może podobnie jak z rozbieraniem mięsa - ziarno na kasze sie obrabia może w jakiś lekko inny sposób w różnych krajach?
W Polsce samych jęczmiennych są coś ze trzy rodzaje :)
A pamiętacie, w którymś wątku był spór o pęczak, którego wg tej dziewczyny z Włoch, Katarzyny czy jakoś tak, poza Polską się niby nie jadało.

Hainaut 12-09-2014 13:01

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Jelen, dzieki. To mysle, ze to bedzie to.
A peczak u nas jest. Nazywa sie... ebly. :)

mixinn 12-09-2014 16:26

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Oj chyba nie... mam millet w szafce i nie wyglada na jaglanke. I nawet ugotowany jest twardy. Ale glowy nie dam.

Aniutka 12-09-2014 18:02

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Na polskiej kaszy jaglanej, ktora mam w szafce, jest tez nazwa po angielsku I to wlasnie jest millet.

Grasshopper 12-09-2014 19:39

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Hainaut tak.

mixinn 12-09-2014 23:14

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Aniutka, jak dlugo toto gotujesz? Zeby nie bylo jak kamyczki.

Aniutka 12-09-2014 23:59

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Podprazam w suchym garnku, zalewam wrzatkiem tak ok 1cm nad kasza, przykrywam pokrywka I gotuje do miekkosci sprawdzajac co jakis czas czy nie trzeba dolac wody. Nie wiem ile to trwa, pewnie ok 15 min.

mixinn 13-09-2014 04:00

Odp: slownictwo zwiazane z kuchnia
 
Kurcze, moze znow sprobuje ;)


Czas w strefie GMT +3. Jest 14:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.