Wątek: voor leren
Wyświetl pojedyńczy post
stare 08-04-2011, 15:33   #68
beek
karmicielka trolli :D
 
beek awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Leuven/Diependaal :D
Kraj partnera: Belgia
Postów: 6,633
Domyślnie Odp: voor leren

Rosheena,

Bibstera rady niestety na wiele sie nei zdadza we Flandrii, bo tu nie ma stadsexamens ani nic z tych rzeczy

kursy (pol)darmowe organizowane w gminie: musisz sie zapytac na miejscu ale...., wiem ze rozne tam zasilkownie i inne organizuja dla obcokrajowcow kursy; jednakze srednio polecam; bo czesto na tych kursach jest duzo obcokrajowcow w cudzyslowiu nie umiejacych pisac i czytac wiec poziom bedzie dla Ciebie za niski i bedzie za wolno szlo.
Jezeli jest jakies CVO w Denderleeuw i maja niderlandzki dla obcokrajowcow to predzej tam uderz, ceny w miare i mozna sie nauczyc. Nie jest to poziom ILT w Leuven ale jest OK.
Jezeli nie ma zadnego CVO to poszukaj najblizszego miasta w okolicy gdzie byloby to mozliwe (na pewno Gent)

od razu mowie, na serio warto jak najszybciej w jezyk zainwestowac i nie odkladac tego na pozniej; im szybciej sie nauczysz jezyka na przyzwoitym poziomie tym predzej masz szanse na znalezienie normalnej i poplatnej pracy oraz na szybkie zintegrowanie sie (tu mam na mysli normalne zycie we Flandrii, bez pietna "obcokrajowca co nie zna jezyka")

powodzenia

jak bedziesz miala jakies pytania to wal smialo
w Flandrii mieszkam niestety tylko ja z forum (dziewczyny nie chca sie przeprowadzic heheheh )
__________________



beek offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone