Wyświetl pojedyńczy post
stare 09-06-2011, 13:27   #2
Magi
Muñeca Brava :)
 
Magi awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Barcelona
Kraj partnera: El Salvador/Polska :D
Postów: 26,272
Domyślnie Odp: REPORTAJE ¿Separada de su hija por darle el pecho?

organizacja, ktora ja reprezentuje, dowodzi, ze zabrali malutka matce, bo karmila ja piersia powyzej 1 roku zycia, co Instituto Madrileno de Menores y Familia (Instytut ds Nieletnich i Rodziny w Madrycie) uznaje za chaotyczne i szkodliwe - calkowicie niezgodnie ze wskazaniami Hiszpanskiego Zwiazku Pediatrycznego oraz wbrew obowiazujacemu prawu. odstawienie od piersi i branie srodkow na wstrzymanie laktacji jest elementem programu dla samotnych matek, ktory prowadzi Instytut, i ktoremu ona, mieszkajac w Instytucie, byla zobowiazana sie poddac. natomiast ow Instytut twierdzi, ze zrobili to, bo matka zachowywala sie agresywnie i nie zapewniala dziecku odpowiedniej opieki.

jakos mi sie srednio chce wierzyc w to, co twierdza przedstawiciele instytutu. mnie to wyglada na akcje - niestety - o podlozu rasistowskim, bo matka jest Marokanka. ponadto zaraz po odebraniu jej dziecka, wyrzucili ja z pokoju, ktory zajmowala w Instytucie (jest samotna matka i nie ma wystarczajacych srodkow do zycia, oni dali jej schronienie), bo przysluguja one tylko matkom z dziecmi, a ona... nie ma dziecka. to jakis szczyt dranstwa, naprawde. nie pozwola rowniez, aby ja odwiedzala i karmila, bo to wbrew programowi "instytucjonalizacji" dziecka, zakladajacemu uniezaleznienie go od matki.

to po prostu robi wrazenie jakiegos straszliwego, nieludzkiego, bezdusznego okrucienstwa...
__________________

Magi offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone