Wyświetl pojedyńczy post
stare 09-09-2014, 10:54   #27
Fati
Senior Member
 
Fati awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Paryż
wiek: 41
Kraj partnera: Tunezja
Postów: 5,481
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

mam arabski na studiach (koncze studia islamskie aktualnie pisze research proposal do licencjatu), jest to kurs juz bardzo zaawansowany (podreczniki medyny skonczylismy 2 semestry temu, w zeszlym semestrze mialam balagha - retoryke) i mialam nadzieje, ze bedziesz w stanie mi pomoc, ale widze, ze nie znasz gramatyki na takim poziomie
ja raczej slabo mowie po arabsku, bo za bardzo nie mam okazji go praktykowac: lepiej znam dialekty wschodnie bo one bardziej zblizone sa do jezyka klasycznego, przed studiami i w ogole poznaniem meza uczylam sie tez dialektu egipskiego i syryjskiego i mialam wielu znajomych z tamtych rejonow, z ktorymi moglam w tym jezyku rozmawiac
natomaist od meza i dziecka ucze sie dialektu tunezyjskiego, ktory swobodnie moglby zostac okreslony innym jezykiem bo czasami jest totalnie rozny od dialektow wschodnich tzn rodzina rozumie mnie gdy mowie w dialekcie wschodnim albo klasycznym bo oni ucza sie arabskiego w szkole ale jak oni zaczynaja nawijac w dialekcie to na poczatku nie rozumialam totalnie nic... teraz synek miesza jezyk klasyczny ktory slyszy na Baraem z dialektem ojca i bywa smiesznie
__________________
"If nobody hates you, you're doing something wrong" dr House
"Jeśli chcesz zachować godność i być oddaną swojemu mężowi, siedź w domu i haftuj krzyżykiem." Mozgowoj

http://muslimainparis.blogspot.com/

Fati offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone