Wątek: Nauka języka
Wyświetl pojedyńczy post
stare 06-12-2010, 17:15   #17
eszkoula
Najwierniejsza groupie
 
eszkoula awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Ateny
wiek: 40
Kraj partnera: Grecja
Postów: 6,021
Domyślnie Odp: Nauka języka

Tak troche oftopujac, to staracie sie miec jakis konkretny akcent. Mam na mysli glownie angielski ale tez inne jezyki, choc te nie wiem jak sa akcentowo zroznicowane.
Ja na poczatku bardzo chcialam mowic brytyjskim akcentem, ale potem olalam sprawe i stwierdzilam, ze wole sie komunikowac. Tym bardziej, ze inne nacje jakos specjalnie nie staraja sie zatracic charakterystycznej dla nich wymowy.
Poza tym, mam taka glupia przypadlosc przejmowania akcentu rozmowcy. M. zawsze mogl poznac w ktore dni spedzilam duzo czasu w pracy z Dimitra, polangielka, bo mowilam z udawanym, wedlug niego, akcentem. Ja zas to robie zupelnie mimowolnie.

Oczywiscie po angielsku mowie bez zadnego konkretnego akcentu, z dosc slyszalnym wplywem polskim.
W Grecji mam o tyle dobrze, ze tu nie ma duzego zroznicowania wymowy, plus jak sie pisze tak sie czyta i podobno nie slychac gdy mowie po grecku, ze jestem z Polski, choc oczywiscie mozna bez problemu poznac, ze nie jestem Greczynka (i to nie tylko ze wzgledu an wyglad)
__________________
Daisypath Anniversary tickersAlternaTickers - Cool, free Web tickers
eszkoula offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone