Wróć   Home4All > Foreign Language Speakers > All other languages

Odpowiedź
 
Narzędzia wątku
stare 22-06-2011, 21:41   #16
michawindy
Senior Member
 
michawindy awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Niemcy
Kraj partnera: Egipt
Postów: 1,718
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

jeśli ktoś chce moge przeslac ksiazki do nauki arabskiego, ksiazki sa dla poczatkujacych i sredniozaawansowanych, mi pomogly w nauce.
michawindy offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 22-06-2011, 22:20   #17
grassolusi
Senior Member
 
grassolusi awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Leeuwarden
wiek: 37
Kraj partnera: Holandia
Postów: 3,015
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

jestem ciekawa z jakich ksiazek sie uczylas?
__________________
"Tak jakby w miłości mogło się wybierać, tak jakby to nie był piorun, który strzela w ciebie i zostawia cię zwęglonego na środku patio."
Daisypath Vacation tickers
grassolusi offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 24-06-2011, 02:30   #18
michawindy
Senior Member
 
michawindy awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Niemcy
Kraj partnera: Egipt
Postów: 1,718
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

"Jezyk arabski dla poczatkujacych"- w j.polskim ale ogólnie jest tak srednia dla ksiazka jesli chodzi o gramatyke, bardzo dobra jest do nauki alfabetu. Kolejne to:
Arabic for dummies; The arabic alphabet how to read and write; bardzo fajna ksiazka- first 1000 words in arabic; Arabic in 10min a day. Te ksiazki sa bardzo dobre dla poczatkujacych, kolejne ktore mam to juz bardziej dla zaawansowanych również "arabic for dummies" jest bardziej dla zaawansowanych.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
michawindy offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 07-09-2014, 02:23   #19
Sawsan
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Płw. Arabski
Kraj partnera: Jemen/Niemcy
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w klasycznym arabskim lub dialektach wschodnich (Egipt, Lewant, Zatoka), to służę pomocą
Sawsan offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-09-2014, 01:43   #20
Grasshopper
Moderator
 
Grasshopper awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Bruksela
Kraj partnera: Belgia
Postów: 15,773
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

sawsan a jak sie nauczylas arabskiego?
__________________



Grasshopper offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-09-2014, 03:37   #21
Sawsan
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Płw. Arabski
Kraj partnera: Jemen/Niemcy
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Trudne pytanie, chyba dzięki własnej ciężkiej pracy tak naprawdę Ale koniec końców w dużej mierze dzięki praktyce, kontaktom z ludźmi i możliwości osłuchania się podczas pobytów na Bliskim Wschodzie.
Sawsan offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-09-2014, 13:08   #22
Grasshopper
Moderator
 
Grasshopper awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Bruksela
Kraj partnera: Belgia
Postów: 15,773
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

A co robilas na Bliskim Wschodzie?
__________________



Grasshopper offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-09-2014, 15:47   #23
Sawsan
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Płw. Arabski
Kraj partnera: Jemen/Niemcy
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Robiłam i robię w dalszym ciągu różne rzeczy, których nie chciałabym tu zbyt szczegółowo omawiać Dwa lata w ramach edukacji akademickiej, a dalej staże, różne projekty międzynarodowe itp. Czy Ty też w jakiś sposób jesteś związana z tematyką Bliskiego Wsch.?
Sawsan offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-09-2014, 17:01   #24
Grasshopper
Moderator
 
Grasshopper awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Bruksela
Kraj partnera: Belgia
Postów: 15,773
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Cytat:
Napisał Sawsan Zobacz post
Czy Ty też w jakiś sposób jesteś związana z tematyką Bliskiego Wsch.?
Nie, wcale ale zaintrygowalo mnie, ze piszesz tak polslowkami o wszystkim wiec chcialam sie wiecej dowiedziec
__________________



Grasshopper offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-09-2014, 23:34   #25
Fati
Senior Member
 
Fati awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Paryż
wiek: 41
Kraj partnera: Tunezja
Postów: 5,481
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Cytat:
Napisał Sawsan Zobacz post
Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w klasycznym arabskim
a na jakim poziomie jestes w stanie pomoc? ostatni tom podrecznika z Medyny? Irab? balagha? czy tylko taki podstawowy?
__________________
"If nobody hates you, you're doing something wrong" dr House
"Jeśli chcesz zachować godność i być oddaną swojemu mężowi, siedź w domu i haftuj krzyżykiem." Mozgowoj

http://muslimainparis.blogspot.com/

Fati offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 09-09-2014, 03:04   #26
Sawsan
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Płw. Arabski
Kraj partnera: Jemen/Niemcy
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Cytat:
Napisał Fati Zobacz post
a na jakim poziomie jestes w stanie pomoc? ostatni tom podrecznika z Medyny? Irab? balagha? czy tylko taki podstawowy?
Nie korzystałam nigdy z żadnej z wymienionych przez Ciebie pozycji, lepiej znam jęz. współczesny niżeli ten dawny koraniczny i oczywiście najłatwiej będzie mi pomagać na poziomie podstawowym i średniozaaw., jako że arabski to trudny język zwłaszcza jeśli chodzi o gramatykę, ale jeśli zajdzie potrzeba, to myślę, że jestem w stanie też pomóc na zaawansowanym. A Ty znasz arabski?
Sawsan offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 09-09-2014, 10:54   #27
Fati
Senior Member
 
Fati awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Paryż
wiek: 41
Kraj partnera: Tunezja
Postów: 5,481
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

mam arabski na studiach (koncze studia islamskie aktualnie pisze research proposal do licencjatu), jest to kurs juz bardzo zaawansowany (podreczniki medyny skonczylismy 2 semestry temu, w zeszlym semestrze mialam balagha - retoryke) i mialam nadzieje, ze bedziesz w stanie mi pomoc, ale widze, ze nie znasz gramatyki na takim poziomie
ja raczej slabo mowie po arabsku, bo za bardzo nie mam okazji go praktykowac: lepiej znam dialekty wschodnie bo one bardziej zblizone sa do jezyka klasycznego, przed studiami i w ogole poznaniem meza uczylam sie tez dialektu egipskiego i syryjskiego i mialam wielu znajomych z tamtych rejonow, z ktorymi moglam w tym jezyku rozmawiac
natomaist od meza i dziecka ucze sie dialektu tunezyjskiego, ktory swobodnie moglby zostac okreslony innym jezykiem bo czasami jest totalnie rozny od dialektow wschodnich tzn rodzina rozumie mnie gdy mowie w dialekcie wschodnim albo klasycznym bo oni ucza sie arabskiego w szkole ale jak oni zaczynaja nawijac w dialekcie to na poczatku nie rozumialam totalnie nic... teraz synek miesza jezyk klasyczny ktory slyszy na Baraem z dialektem ojca i bywa smiesznie
__________________
"If nobody hates you, you're doing something wrong" dr House
"Jeśli chcesz zachować godność i być oddaną swojemu mężowi, siedź w domu i haftuj krzyżykiem." Mozgowoj

http://muslimainparis.blogspot.com/

Fati offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 09-09-2014, 13:44   #28
Sawsan
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Płw. Arabski
Kraj partnera: Jemen/Niemcy
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Haha śmiesznie, a synek mówi też po polsku?
Tak, dialekty zachodnie są zupełnie inne, najgorszy dla mnie jest marokański pod tym względem. Jeśli mogę zapytać, z jakich podręczników uczyłaś się balagha? Jeśli są dostępne w pdf, to sama chętnie bym poczytała. Jak długo uczysz się arabskiego i gramatyki, że do takiego etapu aż dotarłaś na studiach? Ja gramatyki uczyłam się ze znajomym, który jest tłumaczem przysięgłym i specjalizuje się właśnie w gramatyce (zrobił doktorat na podstawie traktatu gramatycznego Al-Zamachszariego), ale uczyłam się tylko 2 lata, po zakończeniu tego kursu znajomy skwitował, że teraz podstawy gramatyki mam opanowane - ale jeśli trwało to 2 lata, boję się, ile może zająć zgłębienie tematu
Jednak mi chodziło zawsze przede wszystkim o to, by móc ten język stosować w praktyce i swój cel osiągnęłam
Sawsan offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 10-09-2014, 17:51   #29
Fati
Senior Member
 
Fati awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Paryż
wiek: 41
Kraj partnera: Tunezja
Postów: 5,481
Domyślnie Odp: Klasyczny arabski....

Cytat:
Napisał Sawsan Zobacz post
a synek mówi też po polsku?
tak po polsku, troche podlapal od nas angielskiego jak rozmawiamy w tym jezyku a z przedszkola przyniosl francuski

Cytat:
Napisał Sawsan Zobacz post
z jakich podręczników uczyłaś się balagha?
Gwaher Al Balagha
جواهر البلاغة في المعاني والبيان والبديع
السيد أحمد الهاشمي
i z Balagha Wadeeha
البلاغة الواضحة
علي الجارم ومصطفى أمين

tak naprawde nie czytalismy calych podrecznikow tylko do zajec profesor przygotowywal prezentacje i w nich byly odpowiednie do danego tematu wycinki z podrecznikow ale takze z poezji Arabskiej

W tym semestrze korzystamy z Durusu Minal Quranil Kareem oraz z Juz Amma Irab wa tafseer wa balagha wa asbabu nnuzool bo to juz koncowka na wyjscie wiec omawiamy juz zywy tekst i cwiczymy robienie tafsiru Koranu

Studia Islamskie zakladaja, ze po ich ukonczeniu mamy byc w stanie interpretowac oryginalne teksty: Koran, hadisy i islamskich autorow klasycznych zeby moc wydawac opinie prawne wiec gonilismy material bardzo szybko: pierwszy rok byl dla mnie lajtowy bo mialam same powtorki tego czego sie uczylam juz wczesniej uzywalismy podrecznika Dr Bilala Philipsa Arabic Grammar made easy. Potem na drugim roku w pierwszym semestrze mielismy troche mowienia z Arabiatu Bayna yadayk tom 2 a w drugim semestrze drugi tom z Medyny. Na trzecim roku byl tom 3 Medyny ( teraz to sa juz dwa tomy 3 i 4 bo tom 3 zostal podzielony na dwie czesci) a teraz na czwartym w pierwszym semestrze byla balagha a teraz omawiamy juz amma (jestem z drugiego naboru wiec moj rok akademicki to od marca do marca a nie od wrzesnia do wrzesnia)
__________________
"If nobody hates you, you're doing something wrong" dr House
"Jeśli chcesz zachować godność i być oddaną swojemu mężowi, siedź w domu i haftuj krzyżykiem." Mozgowoj

http://muslimainparis.blogspot.com/


Ostatnio edytowany przez Fati : 10-09-2014 o 18:01.
Fati offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
Odpowiedź

Narzędzia wątku

Zasady umieszczania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is włączone
Uśmieszkiwłączone
[IMG] kod jest włączone
HTML kod jest wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Arabski/marokanski korn.ik All other languages 5 26-02-2010 03:13


Czas w strefie GMT +3. Jest 19:25.