Wróć   Home4All > Foreign Language Speakers > Nederlands

Odpowiedź
 
Narzędzia wątku
stare 07-04-2011, 15:37   #61
Hainaut
Seniorra Moderatorra :D
 
Hainaut awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Belgolandia :)
Kraj partnera: Belgia
Postów: 8,504
Domyślnie Odp: voor leren

Cytat:
Napisał Rosheena Zobacz post
no właśnie... a mam takie pytanie jako mało doświadczona, jak to jest z tymi szkołami językowymi, odnośnie poziomów nauczania, słyszałam coś o jakichś 3 poziomach - ale nic poza tym .. możesz mi to troszkę przybliżyć ? byłabym bardzo wdzięczna
Rosheena, ale to, co pisze Bibster niewiele Ci da. Raczej czytaj to, co beek pisze, bo ona jest z Flandrii.
Generalnie jest tak, ze we Flandrii niemal kazda gmina organizuje jakies zajecia dla obcokrajowcow z niderlandzkiego. One sa na naprawde niezlym poziomie, bo oni tam strasznie duzy nacisk klada na to, zeby ludzie sie tego jezyka nauczyli.jak przyjedziesz do belgii i jak sie bedziesz meldowac to po prostu w urzedzie gminy od razu o taki kurs zapytaj.
__________________
Hainaut offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 07-04-2011, 16:55   #62
elskan
Senior Member
 
elskan awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Islandia
Kraj partnera: Islandia
Postów: 13,770
Domyślnie Odp: voor leren

wlasnie tak sie zastanawiam, czy nie sprobowac, bo nawet jak poczekam jeszcze rok i to i tak sie wiele wiecej nie naucze jezyka przydatnego na uczelni - kursow wyzszych nie ma - skonczylam wszystkie dostepne poziomy, owszem moze jakbym poszla jeszcze raz to bym wiecej gramatyki zalapala, ale zanudzilabym sie na smierc.
__________________
elskan offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 07-04-2011, 16:57   #63
Rosheena
konto nieaktywne
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Skąd: 53° 07' N 23° 10' E
wiek: 37
Kraj partnera: ex Belgia
Postów: 615
Domyślnie Odp: voor leren

Cytat:
Napisał Hainaut Zobacz post
niemal kazda gmina organizuje jakies zajecia dla obcokrajowcow z niderlandzkiego.
czyli mam rozumieć że na koszt gminy tak ?!
Rosheena offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 07-04-2011, 16:58   #64
moppy
konto nieaktywne
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Gennep
Kraj partnera: Turcja
Postów: 27
Domyślnie Odp: voor leren

Cytat:
Napisał Rosheena Zobacz post
czyli mam rozumieć że na koszt gminy tak ?!
ja nie wiem jak u was, ale u nas wszystko zalezne od gminy; kiedys byly oplacane prze gmine, ale od 2007 bodajze sie zmienilo i glownie obcokrajowcy spoza UE maja za darmo.
moppy offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 07-04-2011, 17:58   #65
Hainaut
Seniorra Moderatorra :D
 
Hainaut awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Belgolandia :)
Kraj partnera: Belgia
Postów: 8,504
Domyślnie Odp: voor leren

Cytat:
Napisał Rosheena Zobacz post
czyli mam rozumieć że na koszt gminy tak ?!
Nie powiem Ci na 100%, ale dla przykladu: kiedy przeprowadzilam sie do Belgii chodzilam w Brukseli na intensywny francuski (dla uproszczenia: organizowany przy wspoludziale gminy) i placilam 120 eur/ROK za 20-25h/tydz.
__________________
Hainaut offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 07-04-2011, 21:34   #66
grassolusi
Senior Member
 
grassolusi awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Leeuwarden
wiek: 37
Kraj partnera: Holandia
Postów: 3,015
Domyślnie Odp: voor leren

Cytat:
Napisał elskan Zobacz post
i to mnie niezmiernie zadziwia, naprawde jest sie w stanie (po roku nauki jezyka) studiowac cos????
w Turcji tak, jest 12 poziomów, każdy trwa miesiąc, po roku czasu jesteś w stanie studiować po turecku, ale taki rok to jest masakra - codziennie po 4 godziny. ja zrobiłam 4 poziomy i naprawdę mówiłam nieźle.

Ja od lutego chodzę na kurs niderlandzkiego (od podstaw), który kończę w grudniu, 2 razy w tygodniu po 6 godzin dziennie. Po tym mam zdawać Staatexam I. Ostatnio się dowiedziałam, że zmieniają się zasady i w Leeuwarden kursy językowe nie będą już w całości finansowane przez urząd miasta. Poza tym są różne poziomy zaawansowania, każdy ma indywidualny kontrakt, niektórzy chodzą tylko na 3 godziny tygodniowo, inni na 6, ja mam full time.
__________________
"Tak jakby w miłości mogło się wybierać, tak jakby to nie był piorun, który strzela w ciebie i zostawia cię zwęglonego na środku patio."
Daisypath Vacation tickers
grassolusi offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-04-2011, 00:13   #67
Grasshopper
Moderator
 
Grasshopper awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Bruksela
Kraj partnera: Belgia
Postów: 15,773
Domyślnie Odp: voor leren

Cytat:
Napisał Rosheena Zobacz post
czyli mam rozumieć że na koszt gminy tak ?!
Belgia np jest pod tym wzgledem bardzo na reke, bo jest duzo kursow "socjalnych" gdzie placi sie tak jak mowi Hainaut niemal jakies grosze. Ja np za francuski 2 x 3h w tygodniu place za semestr jakies max. 100 euro.
__________________



Grasshopper offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-04-2011, 15:33   #68
beek
karmicielka trolli :D
 
beek awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Leuven/Diependaal :D
Kraj partnera: Belgia
Postów: 6,633
Domyślnie Odp: voor leren

Rosheena,

Bibstera rady niestety na wiele sie nei zdadza we Flandrii, bo tu nie ma stadsexamens ani nic z tych rzeczy

kursy (pol)darmowe organizowane w gminie: musisz sie zapytac na miejscu ale...., wiem ze rozne tam zasilkownie i inne organizuja dla obcokrajowcow kursy; jednakze srednio polecam; bo czesto na tych kursach jest duzo obcokrajowcow w cudzyslowiu nie umiejacych pisac i czytac wiec poziom bedzie dla Ciebie za niski i bedzie za wolno szlo.
Jezeli jest jakies CVO w Denderleeuw i maja niderlandzki dla obcokrajowcow to predzej tam uderz, ceny w miare i mozna sie nauczyc. Nie jest to poziom ILT w Leuven ale jest OK.
Jezeli nie ma zadnego CVO to poszukaj najblizszego miasta w okolicy gdzie byloby to mozliwe (na pewno Gent)

od razu mowie, na serio warto jak najszybciej w jezyk zainwestowac i nie odkladac tego na pozniej; im szybciej sie nauczysz jezyka na przyzwoitym poziomie tym predzej masz szanse na znalezienie normalnej i poplatnej pracy oraz na szybkie zintegrowanie sie (tu mam na mysli normalne zycie we Flandrii, bez pietna "obcokrajowca co nie zna jezyka")

powodzenia

jak bedziesz miala jakies pytania to wal smialo
w Flandrii mieszkam niestety tylko ja z forum (dziewczyny nie chca sie przeprowadzic heheheh )
__________________



beek offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-04-2011, 15:39   #69
Rosheena
konto nieaktywne
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Skąd: 53° 07' N 23° 10' E
wiek: 37
Kraj partnera: ex Belgia
Postów: 615
Domyślnie Odp: voor leren

Cytat:
Napisał beek Zobacz post
na serio warto jak najszybciej w jezyk zainwestowac i nie odkladac tego na pozniej;
i tak właśnie chcę zrobić. chcę jak najszybciej zainwestować w język, bo wiem że będzie to istotne, nie tylko ze względu na pracę (choć i to również) ale zwykłe porozumienie się - nawet z rodziną Johana jak nauczycielami w szkole młodego!
Rosheena offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-04-2011, 15:41   #70
Hainaut
Seniorra Moderatorra :D
 
Hainaut awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Belgolandia :)
Kraj partnera: Belgia
Postów: 8,504
Domyślnie Odp: voor leren

Rosheena, ja troche nie w temacie jezyka, ale tez voor leren
Chce Cie tylko przygotowac, ze niestety prawo skonczone w Polsce nic Ci tutaj nie daje (sama skonczylam prawo). De facto, zeby Ci "uznali" dyplom z tego kierunku musisz jeszcze raz wszystko studiowac na tutejszym uniwersytecie. Niestety.
__________________
Hainaut offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 08-04-2011, 17:51   #71
beek
karmicielka trolli :D
 
beek awatar(ów)
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Leuven/Diependaal :D
Kraj partnera: Belgia
Postów: 6,633
Domyślnie Odp: voor leren

Hainaut, zalezy od uniwersytetu.
Jak sie dobrze dogadasz to w rok mozna zrobic zaleglosci (lokalne prawo i inne smieci).
Ta Angela, moja kumpela, z hiszpanskim dyplomem; wydarla swoje, i dostudiowala tylko to czego nie miala u siebie (czyli lokalne pierdy); zajelo jej to 1,5 roku akademickiego
nie bylo latwo ale zesrala sie i dala rade
__________________



beek offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
stare 06-07-2011, 19:53   #72
Peri86
Samen zijn we sterk
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Almere
Kraj partnera: Holandia
Postów: 16
Domyślnie Odp: voor leren

Ja zaczelam sie uczyc holenderskiego na kursie rok po przyjezdzie do Holandii, po czterech miesiacach w szkole zdalam Staatsexamen, programma 2... no ale- kursow na wyzszym poziomie juz nie ma, co prawda czytam ksiazki(telewizji nie ogladam), ale chcialabym jeszcze isc na jakis kurs, zeby jezyk podszkolic do perfekcji.
Peri86 offline   Odpisz cytując cytuj zaznaczone
Odpowiedź

Narzędzia wątku

Zasady umieszczania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is włączone
Uśmieszkiwłączone
[IMG] kod jest włączone
HTML kod jest wyłączony

Skocz do forum


Czas w strefie GMT +3. Jest 12:13.